Změna práce?
Každý druhý z Vás pravděpodobně řeší otázku změny práce. Proč?
1 fotografie ve fotogaleriiProtože polovina účastníků výzkumu uživatelů známého českého serveru na hledání zaměstnání se vyjádřila, že více či méně vážně uvažuje o tom, že letos změní práci.
Věřím tomu číslu, protože mám podobnou zkušenost. Polovina kandidátů odmítne a nechce se mnou o žádné nabídce jednat.
Druhá polovina mi většinou sdělí, že sice práci aktivně nehledá, ale nabídce se vůbec nebrání. A když se dívám na profesní dráhu nejlepších kandidátů, tak vidím, že zpravidla setrvávají na svých pozicích 3-5 let. „Ti dnešní mladí nic nevydrží“, posteskla si u kávy ředitelka recruitmentu jedné velké nadnárodní společnosti. „Množství práce, které u nás na absolventy VŠ čeká je pořád stejné, a oni to nezvládají!
Hroutí se, jsou všemožně nemocní; a do roka vyhoří a odejdou. Nestíháme nabírat nové.“ Trh práce zrychlil. Zrychlil retail (nechceme na naše zboží z e-shopů čekat), transport (Uber do 5 minut, Hyperloop, rostoucí obliba létání) entertainment - u Pornhubu už prý nevysedáváme déle než deset minut (vysoká sledovanost krátkých videí 3-10 minut, Tik Tok).
Loajalitu střídá fluktuace. Říkáte mi, že nehledáte práci na rok, na dva. A ani se už neptám, kde se vidíte za pět let.
Statistika říká, že budete někde jinde.
Marek Navrátil (psycholog) je headhunter, který se specializuje na automobilový průmysl, výrobu a IT. Břitký glosátor současného HR publikoval první českou experimentální studii o vlivu Virtuální reality na psychiku jedince v roce 1997. Ve svém výzkumu agresivity a jejích psychofyziologických korelátů pracoval s detektorem lži přímo ve vězení. Akademickou dráhu poté opustil a do vrcholového managementu vstoupil v roce 2007; o čtyři roky později ukončil MBA na Notthingham Trent University prací o Byznys strategiích v prostředí učících se organizací. Už třetí dekádu svého života věnuje studiu myšlení, chování a fyziologických projevů lidí. „Lidmi jsem fascinován, neustále pozoruji, jak řeší problémy svého každodenního života, jak se vyrovnávají se změnami a jak vymýšlejí nová paradigmata svých životů.“ říká o své práci.
Komentáře (0)
Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.