Startupy

Společnost MANTA získala investici přesahující 800 milionů korun!

Publikoval Redakce27.5.2022

Kapitálovou investici ve výši 35 milionů amerických dolarů (přes 800 milionů českých korun) získala společnost MANTA, jejíž unikátní softwarová platforma komplexně mapuje datové toky v IT prostředí velkých firem.

Společnost MANTA získala investici přesahující 800 milionů korun! 1 fotografie ve fotogalerii

Společnost MANTA úspěšně završila investiční kolo Série B, které vedla investiční společnost Forestay Capital a podíleli se na něm i stávající investoři Bessemer Venture Partners, SAP.io, Senovo, Credo Ventures. Nově se pak do Série B zapojili například i zakladatel společnosti AVAST Eduard Kučera či Evropská banka pro obnovu a rozvoj.

Softwarovou platformu MANTA používají firmy po celém světě k vytváření tzv. mapy datových toků („data lineage“), která jim umožňuje získat kompletní přehled nad všemi systémy, které používají na zpracování dat.

„Data patří k nejcennějším aktivům každé firmy a automatizovaná platforma společnosti MANTA mění způsob správy dat díky přehledné vizualizaci veškerých datových toků, čímž šetří zákazníkům čas, peníze i lidi,“ uvedla Marieke Christmann, ředitelka společnosti Forestay Capital. „Věříme, že MANTA je skutečně inovativní společnost a jsme rádi, že můžeme být součástí její mise.“

„MANTA je chybějícím kouskem skládačky správy dat,“ řekl Alex Ferrara, partner společnosti Bessemer Venture Partners. “Pro podniky, které se snaží kvalitně řídit a vyhodnocovat svá data, je MANTA klíčovým nástrojem.“

„MANTA nalezla niku na trhu a umístila do ní svůj produkt. Nadšení zakladatelé a jejich tým mají s pomocí investorů velkou naději uspět globálně. U toho přece nemůžu chybět!“ komentuje své rozhodnutí zúčastnit se investičního kola Eduard Kučera, jeden ze spoluzakladatelů společnosti AVAST. 

„Jsme nadšeni, že můžeme přivítat jak nové, tak i stávající investory a pokračovat v rychlém rozvoji firmy. Stále více firem vnímá reálnou hodnotu datových toků a potřebu jim rozumět,“ řekl Tomáš Krátký, zakladatel a generální ředitel společnosti MANTA. „Nové financování nám umožní pokračovat v globální expanzi a v dalším rozvoji  produktů, které zákazníkům pomáhají překonávat slepá místa ve stále složitějších datových systémech.“

Investiční kolo Série B se uzavírá v době, kdy společnost zaznamenala významný růst a otevřela nové kanceláře v portugalském Lisabonu a irském Dublinu. Hlavní sídlo firmy je v Praze, v USA pak má pobočky v New Yorku a floridské Tampě. Celkem MANTA zaměstnává více než 150 zaměstnanců po celém světě.

Foto: Manta

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Partneři magazínu
další partneři
© 2017 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.
made with    by esmedia