Lidé a projekty

Petr Novák jmenován ředitelem automotive divize JTEKT Evropa

Publikoval Redakce16.2.2022

S účinností 1. února 2022 se Petr Novák stal ředitelem divize automotive JTEKT Evropa. Nově bude pan Novák odpovědný za bezpečnost, kvalitu, dodání zákazníkům a finanční výsledky devíti výrobních závodů spadající pod divizi automotive. Tři závody se nacházejí ve Francii, další dva v České republice a Anglii, po jednom pak v Belgii a Maroku. Obrat divize automotive je 1.8 miliard euro se 4.000 zaměstnanci. Hlavní priority pana Nováka budou v zaměření na profitabilitu stávajících a nových projektů, implementaci výrobní a produktové strategie napříč evropskými závody a zlepšení management systému.

Petr Novák jmenován ředitelem automotive divize JTEKT Evropa

V ČR se výrobní závody divize automotive nacházejí ve městech Plzeň a Pardubice.  V České republice (dále ČR) má JTEKT ještě výrobní závod v Olomouci, který spadá pod divizi ložisek.  Tato divize má šest výrobních závodů v ČR, Německu, Francii, Anglii a Rumunsku. Její obrat má 300 milionů eur se 3.000 zaměstnanci.

Divize automotive se dělí na dvě části a to na systémy řízení a hnací ústrojí automobilů.  V systému řízení JTEKT vyrábí hydraulické a elektrické systémy řízení včetně posilovače a řídící jednotky.  V hnacích ústrojích automobilů se nachází produkty jako diferenciály, ochlazovací pumpy pohonů aut a náboje do kol.

Pan Novák doposud zastával pozici ředitele korporátní strategie JTEKT Evropa.  Pod jeho odpovědnost patřilo nastavení management systému včetně organizační struktury, měřitelných ukazatelů a systému vyhodnocování. Dále nastavení systému řízení rizik, správa citlivých informací a strategie JTEKT Evropa v oblasti lokace a produktového zaměření výrobních závodu v regionu EMEA.

JTEKT Corporation má sídlo ve městě Kariya v Japonsku a je obchodován na burze v Tokiu. JTEKT patří mezi skupiny společností částečně vlastněné Toyota Motor Company.  Celosvětově má JTEKT obrat 12 miliard euro v 65 výrobních závodech s 55 tisíci zaměstnanci.  V Evropě má JTEKT sídlo v Lyonu ve Francii, v regionu EMEA zaměstnává přes 7.000 zaměstnanců v 15 výrobních závodech.

 

Koyo Bearings ČR

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Partneři magazínu
další partneři
© 2017 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.
made with    by esmedia