Startupy

Executivejob.cz. - za první týden přilákal přes 160 manažerů

Publikoval Kamil Komenda21.6.2017

Za první týden přilákal přes 160 manažerů. “Vytvořili jsme místo, kde se střetávají seniorní manažerské příležitosti a top kandidáti,” uvádí Tomáš Drážný, zakladatel webu Executivejob.cz - Světa manažerů. Komunitní platforma s manažerskými nabídkami pozic nad osmdesát tisíc korun měsíč

 Executivejob.cz. -  za první týden přilákal přes 160 manažerů 2 fotografie ve fotogalerii

“Vytvořili jsme místo, kde se střetávají seniorní manažerské příležitosti a top kandidáti,uvádí Tomáš Drážný, zakladatel webu Executivejob.cz - Světa manažerů. Komunitní platforma s manažerskými nabídkami pozic nad osmdesát tisíc korun měsíčně odstartovala začátkem měsíce. V tuzemské personalistice je podobná služba novinkou, v zahraničí však úspěšně funguje.  

Co si vlastně pod executivejob.cz představit?

Představte si místo, kde na jedné straně najdete jako top manažer kariérní příležitosti s platem nad 80 000 Kč měsíčně, na straně druhé jako HR manažer společnosti nebo headhunter oslovíte opravdu jen zkušené a relevantní kandidáty. Svět manažerů. Naše dlouhodobá ambice je vybudovat komunitní web s dalšími službami pro headhuntery, HR management i kandidáty. V dalším rozvoji služby se chceme řídit sledováním zpětné vazby uživatelů.

Proč myslíte, že se executivejob.cz na českém trhu prosadí?

To přesvědčení plyne z několika stran. Jednou jsou zkušenosti z oboru headhuntingu vyšších pozic, další je průzkum trhu mezi cílovými skupinami, který jsme zrealizovali ještě před tím, než jsme se rozhodli do toho jít. Vypadá to, že je po službě, která poskytne kvalitní pozice a kvalitní kandidáty z obou stran, hlad. Jen za sedm dní od spuštění se nám registrovalo přes 160 seniorních manažerů. Navíc jen po 14 dnech našla jedna ze společností díky executivejob.cz nového zaměstnance do vyššího managementu. 

Nahrává Vám současný stav na trhu práce?

Určitě. Vidíme nyní trend “nedostatku lidí”, tedy, že se i pozice v managementu inzerují více. Doba je rychlá - my šetříme čas - u nás společnost nebo headhunter hledající manažera nemusí třídit a komunikovat s nerelevantními kandidáty, protože se k nim nedostanou. Navíc máme v rukávu další vylepšení, které postupně představíme. Jedním z nich je garance zpětné vazby pro kandidáty. Další třeba to, že jsme praktickým a velmi dostupným nástrojem pro outplacement. 

Jak zajistíte, aby se na Vaší platformě objevovali jen relevantní kandidáti?

Relevantní kandidát je pro nás kdokoliv, kdo má příjem nad 80 000 Kč měsíčně bez bonusů a je to manažer, tedy vede tým lidí. Stejně to platí u kariérních příležitostí, na které se zaměřujeme. Máme několik přímých a nepřímých filtrů, které zajistí, aby k inzerentovi došel jen kandidát, který má odpovídající profil a motivaci. Jedním z nich je členský poplatek, který si zaplatí kandidát, aby měl vůbec přístup ke koncentraci top manažerských nabídek a byl na očích headhunterům. Další je funkce doplňujících otázek vztahujících se k vyvěšené pozici, na které kandidát musí odpovědět, než na pozici reaguje.

Co musím udělat proto, abych mohl na executivejob.cz jako společnost inzerovat?

Snažili jsme se web postavit velmi intuitivně a jasně, s čistou grafikou a příjemným prostředím. Registrace společnosti i kandidáta je velmi jednoduchá, třídící kritéria jsou jasná a konkrétní. Společnosti se stačí zaregistrovat a pořídit si jeden z balíčků kreditů, za které pak prezentuje své nabídky ve vyšším managementu a odkrývá si detaily kandidátů, kteří chtějí být viděni. Kandidátovi si stačí koupit členství dle délky období a vybrat si, jestli chce být viditelným nebo neviditelným.

Jak to myslíte s tou neviditelností?

Je to například pro manažery, kteří práci mají, ale nejsou v ní spokojení. Zároveň však nechtějí, aby se o nich vědělo, že si hledají práci jinde. Právě pro tyto případy si může u nás kdokoliv zvolit neviditelné členství. Může tak procházet nabídky, ale nikdo o něm neví. Zajímavý je fakt, že celých 77 % lidí se poohlíží po práci nebo je schopných zvážit jinou nabídku, i když práci mají. Jen 15 % lidí je beznadějně spokojeno a dalších 8 % plánuje práci změnit v rámci stávající společnosti.

A jako kandidát? Vyplatí se mi stát se členem, když jsem například z Olomouce a ne přímo z Prahy?

No jasně. Nechceme, aby web byl pro top manažery jen v Praze a Brně, proto i minimální hranice příjmu je nastavená na 80 000 Kč měsíčně, což v Praze není příjem top manažera. V regionech už je to však mzda, kterou bere člověk v nejvyšším managementu či dokonce představenstvu.

Co když chci být součástí executivejob.cz a přitom nechci inzerovat žádnou pozici?

To není žádný problém. Pokud headhunter nebo společnost nemá zrovna příležitost, kterou by prezentoval, může jednoduše oslovovat registrované manažery, kteří jsou ve viditelném módu. Samozřejmě je vždy výhodnější inzerovat, protože se k vaší příležitosti dostanou i pasivní, v databázi neviditelní kandidáti.

Kde vůbec vznikla myšlenka na executivejob.cz?

Celá myšlenka mě napadla, když jsem pracoval v headhuntingové společnosti a něco podobného mi na trhu chybělo. Potřeboval jsem nástroj, který mi jako agentuře umožní doplnit službu executive search o relevantní kandidáty, které nemusím dlouho hledat klasickými metodami headhunterů, které často berou dost času. Jsme tedy doplňkový nástroj pro headhuntery, jak poskytnout ještě komplexnější službu svým klientům. Web jsme spustili na přelomu května a června, ale od první myšlenky je to už více než dva roky.

 www.executivejob.cz


Josef König - Marketing & PR

Email: josef.konig@executivejob.cz

Telefon: 602 671 396

 

 

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Partneři magazínu
další partneři
© 2017 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.
made with    by esmedia