Politika

Top Tax Forum

Publikoval Lucie Rozvoralová26.4.2018

BYZMAG doporučuje.

Top Tax Forum 1 fotografie ve fotogalerii

Pozvánka na jedinečnou celostátní konferenci konanou ve středu, 6. 6. 2018 v Praze na téma Top Tax Forum, která se koná pod záštitou Aleny Schillerové, ministryně financí ČR.

 Na odborné akci mimo jiné vystoupí Ondřej Fasora, ředitel odboru Nepřímé daně, Ministerstva financí České republiky, Jana Fuksová z KPMG, která se zaměřuje na poradenství v daňových sporech a zastupování v rámci daňových kontrol, a Michal Jelínek, který se v rámci svého příspěvku zaměří na aktuální judikáty v oblasti transferových cen.

 Ministerstvo financí plánuje od ledna 2019 změny daňových sazeb. V platnost by měly vejít nově tři sazby: 15procentní daň budou odvádět státu ti, kteří mají příjmy ze zahraniční, 19 procentní daň zaplatí lidé s příjmy do 125 000 Kč měsíčně, naopak z příjmů nad touto hranicí bude odváděno 24 procent.

 Další navrhovanou změnou, je např. zrušení superhrubé mzdy. Nově by se daň vypočítávala z hrubé mzdy a s 19procentní sazbou tak zaměstnanci s průměrnou mzdou mohou ročně ušetřit téměř čtyři tisíce korun. Úspora se také dotkne některých živnostníků. Ačkoli je v plánu zvýšit daňové sazby, počítá se také s odečtem části výdajů na sociální a zdravotní pojištění.

 Během jednoho dne se účastníci seznámí se záměry Ministerstva financí, s detaily novely zákona o DPH pro rok 2019 a získají konkrétní informace k podobě zapracování evropské směrnice ATAD, opatření proti agresivnímu daňovému plánování. Konference se bude věnovat praxi daňových kontrol a dalším tématům, včetně aktuálních výkladových problémů v oblasti transferových cen a daňových odpočtů na výzkum a vývoj.

 Konference Top Tax Forum je určena ředitelům a jednatelům firem, finančním ředitelům, účetním, daňovým poradcům a auditorům.

Další informace o konferenci naleznete na našich webových stránkách www.seminaria.cz

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

CEE Summit
Partneři magazínu
další partneři
© 2017 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.
made with    by esmedia